Отборът на ОУ „Св. Кл. Охридски“ – с. Дуранкулак триумфира в общинския кръг на състезанието по БДП
На 13 март 2026 година в двора на СУ „Асен Златаров“ се проведе общинският кръг на състезанието по безопасност на движението по пътищата (БДП). В надпреварата участваха ученици от V до VII клас от двете училища в общината – СУ „Асен Златаров“ – гр. Шабла и ОУ „Св. Кл. Охридски“ – с. Дуранкулак.
За точността и обективността на състезанието следеше тричленно жури в състав: Калоян Георгиев и Живко Янев – експерти в общинската администрация, и Полина Цонкова – преподавател в СУ „Асен Златаров“.
Състезанието включваше решаване на теоретични задачи, както и практически елементи. Участниците трябваше да демонстрират умения за управление на велосипед, като преминат през стеснен участък, пренесат пълна чаша с вода по време на движение и преодолеят различни препятствия.
Тази година състезанието се проведе за първи път. Честта да връчи купата на отбора победител имаше Петранка Петрова – директор на СУ „Асен Златаров“.
Отборът на ОУ „Св. Кл. Охридски“ – с. Дуранкулак спечели първото място и ще представя община Шабла на областния кръг на състезанието, където ще се съревновава с победителите от останалите общини в област Добрич.
Отборът от Шабла бе подготвен от Пламен Георгиев – учител по физическо възпитание и спорт, а този от Дуранкулак – от Григориан Жеков.