Деян Димитров спечели осмото издание на Международния открит турнир по класически шах „Шабла 2017”. Той завърши със 7 точки от 9 възможни (5 победи, 4 ремита и нито една загуба) и изпревари по допълнителен показател втория Стоян Стоянов от Асеновград. Трети с 6.5 е Международният майстор Димитър Мархолев от Пловдив. Със същия брой точки завършиха Цвета Галунова – „Хармония” Шабла и Михайл Чуклев – Пловдив. Те заеха съответно четвърто и пето място в крайното класиране. Първи при ветераните над 60 години е Андрей Фурка от Мангалия, Румъния. Най-добре представил се местен състезател от града и/или общината е Павлин Гочев. Първата награда за юноши до 12 години спечели Ефим Кан – „Бургас 64”. Галиб Чилер от Дулово е победител при състезателите с Международен рейтинг под 2000. Турнирът се проведе от 5 до 8 октомври в хотел-ресторант „Тюленово” по т.н. „Швейцарска система” в 9 кръга.
Участваха 44 шахматисти от цяла България, Румъния и Русия. Бяха раздадени 20 награди – 8 основни и 12 специални по категории.